Wybieramy atrakcyjny plener

Wybieramy atrakcyjny plener

Chociaż w fotografii najważniejsza jest kreatywność, to warto także skupić się na wyborze odpowiedniego miejsca, w którym rozpoczniemy swoją sesję. Mamy do wykorzystania wiele ciekawych plener, wystarczy dokładnie się rozejrzeć. Nawet miejsce, jakie na początku nie wygląda atrakcyjni, może okazać się niezwykle ciekawe. Warto więc wziąć to wszystko pod uwagę i przygotować się na fotografowanie w odpowiedni sposób.

Wybór pleneru zależy od tego, jakie efekty chcemy uzyskać. Dobrym rozwiązaniem są lasy, polany czy łąki. Tutaj można wykonać zdjęcia detali, zbliżając się chociażby do gałęzi drzewa, znaleźć kwiat czy też mrowisko. Jest to także idealne miejsce na tworzenie pejzaży. Można zatem zapewnić sobie wiele inspiracji do fotografowania przez dłuższy czas. Urokliwe są także miejsca, gdzie pojawiają się akweny wodne. Nie musi to być może, czasami ciekawie prezentują się jeziora, rzeki czy nawet stawy, więc rzeczywiście należy wziąć to pod uwagę. Dzisiaj w fotografii niezwykle modne stają się takie plenery, jakie zapewniają klimat industrialny. W ten sposób można stworzyć wyjątkowe zdjęcia i jeszcze bardziej wysilić swoją pomysłowość, by uzyskać doskonałe efekty na odbitkach. Klimat miejski i zdjęcia uliczne to także doskonały pomysł na plener. Tak naprawdę wystarczy się rozejrzeć, by wszędzie znaleźć ciekawe miejsca, w jakie można się udać.

Oprócz wyboru miejsca, należy zastanowić się także nad porą dnia i pogodą. Wbrew pozorom pełne słońce nie jest wskazane dla fotografii. Lepiej, gdy jest nieco bardziej pochmurno, a na niebie coś się dzieje. Kłębiące się chmury znacznie ciekawiej wyglądają na zdjęciach. Jeśli chcemy zrobić wyjątkowe fotografie to na pewno warto wybrać się na zdjęcia przed świtem, by mc fotografować w niesamowitym świetle, jakie zapewnia nam wschód słońca. W związku z tym rzeczywiście można zapewnić sobie odpowiednie warunki do robienia zdjęć. Nawet jeśli plener nie jest zbyt ciekawy, a pogoda nam nie sprzyja, można wykonać ciekaw fotografie, wystarczy tylko włączyć swoją kreatywność, a uzyskamy doskonałe efekty.