Ulubione zdjęcie na ścianie

Ulubione zdjęcie na ścianie

Czasem fotograf zdoła uchwycić tak niepowtarzalny moment – czyjeś spojrzenie, konfigurację chmur, lot ptaka, że można by wpatrywać się w dane zdjęcie bez przerwy. Jeśli masz ulubioną fotografię, która nie znudzi ci się przez długi czas, można pomyśleć o lepszym dla niej miejscu niż zakurzona ramka na regale z książkami.

Szkło w kuchni

W dobrych drukarniach można znaleźć różne oferty druków wielkoformatowych. Co innego jednak wydrukować w znakomitej jakości zdjęcie w dużym, niestandardowym formacie, a co innego – przystosować je, aby służyło jako trwały element wystroju wnętrza. Nie chodzi bynajmniej o fototapety, kojarzące się wielu osobom z przeżytkiem minionych dekad. Dzisiaj stawia się raczej na rozwiązania bardziej nowoczesne, takie jak panele szklane, na których oryginalne, wyszukane fotografie czy grafiki prezentują się niezwykle ciekawie.

Wybór paneli szklanych to przede wszystkim trwałość i wytrzymałość szkła, użytego jako materiał, na którym drukowane jest zdjęcie. Położenie szklanego panelu w kuchni, nad szafkami czy nawet nad kuchenką jest zupełnie bezpieczne. Jest także wygodniejsze, niż pozostawienie nagiej ściany, pokrytej jedynie farbą, czy nawet położenie kafelków – ze szkła każdy rodzaj brudu schodzi bez większych problemów, nawet przy użyciu jedynie zwilżonej ściereczki. Nieważne, czy w czasie ubijania masy na ciasto pochlapiemy ścianę surowym ciastem, czy z patelni wypryśnie trochę gorącego tłuszczu – szkłu ani wydrukowanemu na nim zdjęciu to nie zaszkodzi.

Panele szklane w łazience

Panele szklane znakomicie sprawdzą się także w łazience – wiele osób lubi dłuższe, relaksujące kąpiele w wannie, z pachnącą pianą, poduszką pod kark i książką. O ileż przyjemniejsza byłaby taka kąpiel, gdyby otaczały nas bujne gałęzie drzew albo fale oceanu… Montaż paneli szklanych w łazience to oprócz wspomnianej wygody sprzątania także niezwykłe wrażenia estetyczne. Małe wnętrza rozświetlą się, jeśli użyjemy jasnych zdjęć przedstawiających rozległe widoki – można nawet uzyskać wrażenie, że pomieszczenie jest większe, niż w rzeczywistości.

Można wybrać wzory i fotografie, które oferują drukarnie, dysponujące metodą druku solwentowego i posiadające imponującą kolekcję paneli. Można również samodzielnie wybrać zdjęcie – własne lub autorstwa ulubionego fotografa – i przesłać je do drukarni, gdzie zostanie przygotowane do tego rodzaju druku.