Pomysł na zdjęcia kobiety w ciąży

Pomysł na zdjęcia kobiety w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas, dlatego warto go udokumentować, by później wspomnieniami wracać do tych pięknych chwil. Nie ma lepszego sposobu niż fotografia. Obecnie wiele kobiet decyduje się na zdjęcia w ciąży. Można zdecydować się na sesję rodzinną, indywidualną czy wyłącznie ze swoim partnerem. Warto w każdym przypadku mieć pomysł na zdjęcia, na których główną rolę ma odegrać nieobecny jeszcze człowiek.

Fotografowie proponują wiele ciekawych rozwiązań. Można wybrać studio, ale najlepiej postawić na naturalność i jeśli chcemy mieć zdjęcia we wnętrzach, to lepiej zostać w domu. W swoim własnym otoczeniu wszyscy czują się znacznie lepiej, zwłaszcza jeśli fotografujemy się z małymi dziećmi. Zdjęcia będą znacznie bardziej naturalne i wyjątkowe. Można wykonywać codzienne czynności, zająć się swoim życiem rodzinnym, a fotograf będzie cichym obserwatorem. W ten sposób można uchwycić wyjątkowe chwile z życia rodziny. Można pobawić się w malowanie brzucha specjalnymi farbami, całowanie brzucha czy nasłuchiwanie. Modne stało się także układanie imienia dziecka z literek z gier, obwiązywanie brzucha wstążką, a także układanie na nim małych bucików. Możliwości jest zatem całkiem sporo. Oprócz naturalnych zdjęć ciążowych, warto także wykonać ujęcia, gdzie brzuch będzie odgrywał główną rolę. Można fotografować się całą rodziną, w różnych konfiguracjach, ze zwierzętami domowymi, itd. Fotograf powinien wykonać ujęcia nie tylko szerokim kątem, ale także zbliżenia, portrety. W ten sposób pokazana będzie pełna różnorodność z rodzinnego życia.

Dobrym pomysłem jest także wyjście w plener. Jeśli pogoda sprzyja, można wybrać się na krótki spacer, a sesja będzie znacznie bardziej urozmaicona i ciekawa. Może to być przestrzeń miejska, ale najlepiej poszukać bardziej odludnego i komfortowego miejsca, jak lasy parki czy obrzeża miast. Rodzina może sobie urządzić piknik i wspólnie spędzać wyjątkowy czas, a to jest przecież najważniejsze. Warto więc pomyśleć o sesji ciążowej w bardziej nietypowy i oryginalny sposób, a efekty będą znakomite.