Fotografujemy ubrania

Fotografujemy ubrania

Dzisiaj wiele osób wystawia swoje ubrania na aukcjach internetowych. Nie zawsze jednak udaje się je sprzedać. W takiej sytuacji wielkie znaczenie mają zdjęcia sprzedawanej odzieży. Trzeba zatem pomyśleć jak specjalista od marketingu i zaprezentować swoje ubrania w taki sposób, by osoba oglądająca od razu chciała je mieć. Niestety w tym zakresie popełniamy wiele błędów, jakie sprawiają, że później trudno takie rzeczy sprzedać.

Podstawowym problemem jest to, jak ubrania wyglądają. Mimo iż chcemy się ich pozbyć, należy je wyprać i dokładnie wyprasować. Należy pamiętać, że obiektyw widzi każdą niedoskonałość. Jeśli więc kładziemy na podłodze niewyprasowaną, pomiętą bluzkę i takie zdjęcie wykonujemy, to nie można liczyć na to, że będzie to atrakcyjne dla internautów. Przed wykonaniem zdjęć należy zatem koniecznie zdecydować się na pranie, prasowanie i odpowiednie przygotowanie ubrań do prezentacji. Następnie należy się zastanowić nad tym, w jaki sposób przedstawimy swoją odzież. Zamiast rozkładać bluzkę czy spódnicę na podłodze, lepiej wykorzystać chociażby wieszak. Można także kupić sobie manekina, jeśli wystawiamy dużo rzeczy na tego rodzaju aukcjach. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie żywego modela do zaprezentowania ubrań, jakie chcemy sprzedać. W ten sposób ubrania znacznie lepiej się prezentują i można wykonać lepsze zdjęcia.

Wykonanie zdjęć produktów nie jest proste. Warto sobie doświetlić scenę lampą, ale oczywiście pamiętając o tym, by zdjęcie oddawało rzeczywiste kolory, nie należy wprowadzać kupującego w błąd. Jeśli korzystamy z pomocy modela czy modelki, można sfotografować kilka scen, czy stylizacji. W ten sposób jeszcze bardziej można zainteresować potencjalnych nabywców. Dobrze wykonane zdjęcia to podstawa w sprzedaży, nawet jeśli zajmujemy się nią na domowy użytek. Nie trzeba robić tego profesjonalni, ale warto postawić na jakość wykonywanych zdjęć, a wtedy znacznie szybciej będziemy mogli sprzedać swoje kolekcje ubrań, a do tego w korzystnej cenie. Magia fotografii w takim przypadku okazuje się po prostu idealnym rozwiązaniem.