Czy warto brać udział w szkoleniach fotograficznych?

Czy warto brać udział w szkoleniach fotograficznych?

Niezmiernie może ciszyć fakt, że jest coraz więcej możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji oraz zdobywania nowych umiejętności. Tak na dobrą sprawę, gdzie się człowiek nie obejrzy, to zawsze można znaleźć coś interesującego dla siebie. Najlepszą formą zdobywania nowej wiedzy są prawdopodobnie warsztaty. Dlaczego? Ponieważ łączą one wiedzę teoretyczną z praktyką. Jest to niezwykle ważne. Nie tylko z tego względu, że szkolenie opierające się wyłącznie na formie wykładowej, w bardzo szybkim tempie można utulić do snu zgromadzonych, ale również z tego powodu, że przez działanie zawsze więcej wiedzy zachowuje się w ludzkim umyśle.

Warsztaty nie tylko dla ambitnych

Poza tym niektóre warsztaty pozbawione są większego sensu, gdyby pominięte byłyby w nich zajęcia praktyczne. Cóż bowiem byłoby po wzięciu udziału w kursie fotograficznym, jeśli zostałaby przekazania w nim sucha wiedza.  Sama teoria tak na dobrą sprawę niewiele wnosi. Coś tam się zapamiętuje, dowiaduje, ale jeśli nie zobaczy się na własne oczy i samodzielnie czegoś się nie spróbuje, to nie będzie się wiedziało co i jak należy zrobić. Co bowiem po chirurgu, który zna swój zawód jedynie od strony teoretycznej, a nigdy nie uczestniczył w żadnej operacji ani skalpela w dłoni nie trzymał? Szczerze to wydaje się, że obojętnie jak obszerną wiedzę by posiadał, to na pewno nikt z pacjentów nie chciałby znaleźć się pod jego opieką. Jest to sytuacja mocno na wyrost, ponieważ takich okoliczności nie ma, ale miało to na celu uświadomienie czytelnikowi, jak niezmiernie ważna jest praktyka. Oczywiście, że kurs fotograficzny, który byłby pozbawiony działań praktycznych nie zrobiłby nikomu bezpośredniej krzywdy, ale uczestnicy na pewno czuliby niedosyt i poczucie zmarnowanych pieniędzy towarzyszyłoby im bardzo często. Każdy, kto decyduje się na jakiekolwiek warsztaty liczy na to, że po ich zakończeniu będzie czuł się niezwykle pewny z działu, którego tematyka była na takich zajęciach poruszana. Nie tylko z tego powodu, że za takie zajęcia trzeba grube pieniądze płacić (chociaż i to jest dobry powód), ale także z tego względu, że poświęca się swój cenny czas, więc miło by było gdyby został on wykorzystany w jak najlepszym stopniu.

W tej branży warto być na bieżąco

Prawdopodobnie z tego względu duża część osób nie decyduje się na branie udziału w jakichkolwiek kursach, ponieważ obawia się utraconego czasu i pieniędzy. Niemniej kiedyś taka postawa może zacząć pokutować. Dlaczego? Ponieważ na rynku pracy zawsze atrakcyjniejsza będzie ta jednostka, która w CV będzie miała wypisaną ogromną ilość dodatkowych zajęć, które zostały ukończone. Bez względu na to, jak one mają się do stanowiska, o które toczy się stawka. Pracodawcy lubią wiedzieć, że potencjalny pracownik nie próżnował i w zależności od możliwości podnosił swoje kwalifikacje. Świadczy to o pracowitości takiej osoby. Nic więc dziwnego, że zostanie ona chętniej zatrudniona niż osoba posiadająca mało rozbudowane CV. Nie jest to oczywiście regułą, ale gdyby ktoś zadał pytanie czy opłacalne jest bardziej brać udział w warsztatach czy nie brać, to odpowiedź brzmiałaby: oczywiście, że brać. Szczególnie, że teraz warsztaty fotograficzne Grzegorza Płaczka mogą odbywać się właściwie w dowolnym miejscu.